Hogyan kéne megoldani ezt a fizika példát?


Sziasztok! Ezt a fizika feladatot kéne megoldanom. Már megcsináltam, viszont nem vagyok biztos benne, hogy jó-e, megoldást pedig nem találok róla. Valaki segítene?


Azonos hőmérsékletű, 500 ml - 500 ml térfogatú etilalkohol (tiszta szesz) és víz összeöntésével folyadékelegyet állítottunk elő, amelynek sűrűsége az összerázás után 930 kg/m³-nek mértük. Hány százalékos térfogatcsökkenés következett be az elegyítés során? (Etilalkohol sűrűsége 0,8 g/cm³, a vízé 1 kg/dm³)



2023. febr. 4. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tömegek:


m1=500*0.8=400

m2=500


m=m1+m2=900


900/V=930


V=900/930=0.97


3%-os a térfogatcsökkenés

2023. febr. 4. 19:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. febr. 5. 20:42