Sziasztok! Ezt a fizika feladatot kéne megoldanom. Már megcsináltam, viszont nem vagyok biztos benne, hogy jó-e, megoldást pedig nem találok róla. Valaki segítene?
Azonos hőmérsékletű, 500 ml - 500 ml térfogatú etilalkohol (tiszta szesz) és víz összeöntésével folyadékelegyet állítottunk elő, amelynek sűrűsége az összerázás után 930 kg/m³-nek mértük. Hány százalékos térfogatcsökkenés következett be az elegyítés során? (Etilalkohol sűrűsége 0,8 g/cm³, a vízé 1 kg/dm³)
2023. febr. 4. 19:23
1/2 anonim válasza:
A tömegek:
m1=500*0.8=400
m2=500
m=m1+m2=900
900/V=930
V=900/930=0.97
3%-os a térfogatcsökkenés
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. febr. 5. 20:42