SOS! Pitagorasz tétellel hogyan kell ezt a feladatot megoldani?


Egy derékszögű háromszög egyik szöge 60 fok-os. Az átfogója 12 cm.

Mekkora a másik két oldala?

Segítsetek kérlek, ha lehet magyarázattal hogyan kellene ezt megoldani.


2023. jan. 31. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Pitagorasszal csak oldalakat tudsz számolni.
2023. jan. 31. 21:55
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Itt a szogfuggvenyekre lesz szukseged, ugy mint szinusz, koszininusz vagy tangens.
2023. jan. 31. 21:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A rövidebbik befogója fele akkora, mint az átfogó. A másik Pitagorasz-tétellel jön.
2023. jan. 31. 21:58
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

#1es Sin= szemközti oldal/ átfogó

Sin60= x/12 át szórzól 12vel és x= 10,39


Harmadik oldal ugye 90+60=150 150+30=180 így harmadik fok 30

sin30= x/12 ugyan úgy atszorzol

X=6

2023. jan. 31. 22:02
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Csak a Pitagorasz tétellel nem megy, mert egy egyenletben két ismeretlen van:

a²+b²=c²

a²+b²=12²

Kiszámolod a 60° melletti befogót:

cos60°=a/c=a/12

Ebből: a=12·cos60°=12·0,5=6 cm

Pitagorasz tétellel kiszámolod a másik befogót:

b=√(c²−a²)=√(12²−6²)=√108=2·√27≈10,39 cm

2023. jan. 31. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Meg lehet oldani trigonometria nélkül is.
2023. jan. 31. 22:06
 7/13 anonim válasza:
87%

Egyedül 3-as volt képes rájönni, hogy ezt úgy kell megoldani, hogy egy fél szabályos háromszögről van szó, amiből tudható, hogy a rövidebb befogó 6 cm, a másik befogó meg Pitagorasz-tétel...


A többiek menjenek csak el matematikusnak, ott keresik azokat, akik tudják a matekot, de gondolkozni nem tudnak.

2023. jan. 31. 22:06
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

7

Na te nagyokos, akkor ezen gondolkozz el:

A négytagú C-R fázistoló lánc esetén létezik-e olyan frekvencia, amelyen a kimeneti és bemeneti feszültség között 180° fáziseltérés van? Ha létezik, akkor mekkora ez a frekvencia? Mekkora ezen a frekvencián a csillapítás?

Akkor lássuk te tudsz-e gondolkozni?

2023. jan. 31. 22:16
 9/13 anonim válasza:
21%
A centrális határeloszlás fejből való bizonyítása mellett ezt is tudod? Kezd kicsit gyanús lenni.
2023. jan. 31. 22:32
 10/13 anonim válasza:
66%

Sejtettem, hogy egy nagy kamu vagy:


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Szóval miért is tetted fel a kérdést, ha magadtól is meg tudod válaszolni? Vagy nem te tetted fel, csupán idemásoltad a kérdést felvágásnak?

2023. jan. 31. 22:37
1 2