Ha egy termék bruttó ára 5664 Ft, és az áfakulcs 18%, akkor mennyi egy termék áfája és nettója?


2023. jan. 28. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Étteremben ez már csak így megy...


Osztod 1,18-cal, az a N° és a különbözet az ÁFA.

2023. jan. 28. 13:58
 2/17 anonim ***** válasza:

Nettó: 5664/1,18

ÁFA: A bruttó és nettó különbsége.

2023. jan. 28. 13:59
 3/17 A kérdező kommentje:

És miért pont 1,18 ?

Ha 27 százalék lett volna az áfa, akkor 1,27-tel kellene ?

2023. jan. 28. 14:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
igen
2023. jan. 28. 14:05
 5/17 A kérdező kommentje:
És ha 5 az áfa , akkor mennyivel kell ?
2023. jan. 28. 14:07
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen, csak ugye a vendéglátásban a 18%-os ÁFA a standard, nem a 27%.

Erre ugye megvannak a képletek, csak azt kell alkalmazni - mindegy is a kulcs

2023. jan. 28. 14:08
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2023. jan. 28. 14:08
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
B° = N° * (1 + p/100)
2023. jan. 28. 14:08
 9/17 anonim ***** válasza:

118%=5564

1%=5564/118

Netto

100%=5564/118*100


Áfa

18%=5564/118*18

2023. jan. 28. 14:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Úgy gondolj rá, hogy a nettó a 100%, és erre van rakva annyi %, amennyi az áfa.
2023. jan. 28. 14:09
1 2