2023. jan. 28. 13:55
1/17 anonim válasza:
Étteremben ez már csak így megy...
Osztod 1,18-cal, az a N° és a különbözet az ÁFA.
2/17 anonim válasza:
Nettó: 5664/1,18
ÁFA: A bruttó és nettó különbsége.
3/17 A kérdező kommentje:
És miért pont 1,18 ?
Ha 27 százalék lett volna az áfa, akkor 1,27-tel kellene ?
2023. jan. 28. 14:04
5/17 A kérdező kommentje:
És ha 5 az áfa , akkor mennyivel kell ?
2023. jan. 28. 14:07
6/17 anonim válasza:
Igen, csak ugye a vendéglátásban a 18%-os ÁFA a standard, nem a 27%.
Erre ugye megvannak a képletek, csak azt kell alkalmazni - mindegy is a kulcs
7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2023. jan. 28. 14:08
9/17 anonim válasza:
118%=5564
1%=5564/118
Netto
100%=5564/118*100
Áfa
18%=5564/118*18
10/17 anonim válasza:
Úgy gondolj rá, hogy a nettó a 100%, és erre van rakva annyi %, amennyi az áfa.