Hűlye vagyok ha nem tudok erre rájönni? Hogy kell ezt kiszámolni?


Első mérleg: Egy alma, két körte = 9 kg

Második mérleg: Két alma, egy körte = 12 kg

Harmadik mérleg: Egy alma, egy körte = ?



2023. jan. 27. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

a+2k=9

2a+k=12

--------

Összeadva

3a+3k=21

a+k=7

2023. jan. 27. 19:56
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Igen, szerintem elég hülye vagy, ha erre nem tudsz rájönni. Rövid ü-vel.
2023. jan. 27. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Két ismeretlenes egyenlet :) addig kell eljutni, hogyan írod fel. X-y ( az az általános, de első is jól írta ) . Onnan elvileg mennie kell :)
2023. jan. 27. 20:12
 4/6 A kérdező kommentje:

"Rövid ü-vel."


Nem akartam az oldal szabályait megsérteni.

2023. jan. 27. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban:

Kétismeretlenes egyenletrendszer, ahol nem a megoldást keressük, hanem a megoldás elemeinek összegét.

2023. jan. 28. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez a megoldás? A kérdés az hogy mennyibe kerül az alma és a körte?
2023. febr. 5. 14:58