2023. jan. 27. 11:01
1/2 anonim válasza:
m1*%1 + m2*%2 = (m1+m2)*%3
Van 0% koncentrációjú vized, meg 98% koncentrációjú kénsavad.
Ebből kellene neked 0.2 mol/dm3 koncentrációs kénsav oldatot gyártanod.
Moláris tömeggel vissza tudod számolni, hogy az a 0.2mol/dm3 milyen koncentrációjú oldat kell legyen.
2/2 anonim válasza:
Másik megoldás n=c*V=0.2*0.5= 0.1 mol
M(H2SO4)=98 g/mol
m(H2SO4)=n*M=98*0.1=9.8 g
m(H2SO4|98%)=9.8÷0.98=10g
(Ha ez a lépés így nem egyértelmű a százalékszámításból, akkor fordított aránnyossággal is gondolkozhatsz)
V=m/p (p helyett görög ró-t szoktak)
V=10/1.840= 5.4 cm³