X négyzet + y négyzet = 25 } x • y = 12 ?

Nem tudom megoldani. Valaki el tudná magyarázni légyszives vagy linkelne egy youtube videót? Előre is köszi!

2023. jan. 23. 18:42
 1/9 A kérdező kommentje:
A kapcsos zárójel összekapcsolja a kettőt
2023. jan. 23. 18:43
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
kifejezed a 2-ből az ismeretlent, visszaírod az elsőre, és negyedfokúként megoldod.
2023. jan. 23. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:

x=3 y=4

x=-3 y=-4

x=4 y=3

x=-4 y=-3

2023. jan. 23. 18:45
 4/9 A kérdező kommentje:

2/3

10-edikes vagyok. Nem tudok negyed fokút oldani sajnos

2023. jan. 23. 18:52
 5/9 A kérdező kommentje:

3/3

Igen ezt egy befotózós alkalmazással én is megkaptam csak nem tudom hogy kell megoldani

2023. jan. 23. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:
A negyedfokú egyenletet visszavezeted másodfokúra! Például y^2=a.
2023. jan. 23. 18:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

x^2+y^2=25

2*x*y=24

-------------

Összeadod a két egyenletet, akkor (x+y)^2=49.

Kivonod a két egyenletet, akkor (x-y)^2=1

Négy egyenletrendszert kell megoldani:

x+y=7 x+y=7 x+y=-7 x+y=-7

x-y=1 x-y=-1 x-y=1 x-y=-1

----- ------ ------ --------

2023. jan. 23. 19:49
 8/9 Tom Benko ***** válasza:

I.+2*II.: (x+y)^2=49

I.-2*II.: (x-y)^2=1


Ebből már mennie kell.

2023. jan. 24. 11:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2023. jan. 25. 15:54