Fejezd ki a perceket órákkal. TÖRTEKKÉNT ??


Egyszerűen nem értem. Anyukám sem tudja hogyan kell. Azt hogy 45 perc az 3/4 óra azt tudjuk mert belénk rögzült. De pl .: 40 perc az hány óra törttel kifejezve? Nem tudom hogyan vezetem le 😢mit osztok vagy mit szorzok mivel

Ugyanez a 24 perc az hány óra törttel kifejezve? Valaki el tudná magyarázni?


2023. jan. 18. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
1 óra 60 perc, 1 perc 1/60 óra
2023. jan. 18. 19:24
 2/5 anonim ***** válasza:

40 perc, 40/60 óra, ami 2/3 óra.


Ennyiből rá kell jönnötök a többi feladat megoldására.

2023. jan. 18. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Ugh, hát nem egy észlény egyik családtagod sem.
2023. jan. 18. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

24 perc = 24/60 = 2/5


Írj fel mindent 60-as törtben, majd a lehető legkisebb törtekké egyszerűsítsd.

2023. jan. 18. 19:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megértettem! 😊
2023. jan. 18. 19:58