Hogyan kell a trapéz szárait kiszámolni?

A feladat egy húrtrapézról szólna aminek a nagyalapja 15cm a kisalapja 5cm. A területét kellene kiszámolni,a terület képletét tudom,csak semmilyen más adat nincs megadva. Így ki kellene számolnom a két (egyenlő) szárát és úgy a magasságot. Utánanéztem neten,de semmit sem találtam róla. Tudnátok segíteni benne esetleg levezetéssel együtt? Előre is köszönöm.

2023. jan. 17. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Kevés adat van. Valami még hiányzik. Nem érintőtrapéz?
2023. jan. 17. 17:03
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak annyi van még megadva,hogy az AC átlója merőleges a BC szárra. Illetve szimmetrikus trapéz,ezt elírtam.
2023. jan. 17. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így már elég.

AB=15

TB=(15-5)/2=5

AT=15-5=10

Magasságtétel az ABC derékszögű háromszögben: m=sqrt(5*10)

...

2023. jan. 17. 17:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. jan. 17. 17:25