Oldószert hogyan tudom kiszámolni?


Annyi van megadva, hogy tömegszázalék=20%

Oldott anyag=65g

Oldószer=?


Ehhez van valami képlet?


2023. jan. 15. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

oldat: 65/20*100 = 325g

oldószer: 325 - 65 = 260g

2023. jan. 15. 19:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1,Tömegszázalék = (oldott anyag tömege osztva az oldat tömegével) x 100.

2,Az oldat tömegét pedig az oldott anyag és az oldószer tömegének összege adja meg.

Ha az oldószerre kérdeznek rá, először az a lényeg, hogy kiszámold magának az oldatnak a tömegét a fent megadott 1, képlettel:

20% = (65/x)*100 /:100

0,2 = 65/x / *x

0,2x =65 /:0,2

x = 325g. (ez az oldat tömege)


Ha ez megvan, az oldat tömegéből vissza tudod számolni az oldószer tömegét a 2, képlet alapján, egy egyszerű kivonással:

325-65= 260g.

2023. jan. 15. 20:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. jan. 15. 21:47