Egy függőleges állású, súlytalan dugattyúval ellátott henger alapterülete A=0,5dm^2. A levegőoszlop hossza h=30cm. A dugattyúra egy m=6,24 kg tömegű vashengert helyezünk. Mennyit süllyedt a dugattyú, amikor újra egyensúlyba került? A hőmérséklet kezdet és végállapotban azonos. A külső légnyomás 100kPa.


Azt tudom, hogy a Boyle-Mariotte törvényt kell használnom...De mégis hogyan jutok el odáig hogy minden adatom meglesz hozzá? A térfogatig eljutottam, onnan hogyan tovább?


2010. okt. 3. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:
15%
nem
2010. okt. 3. 01:56
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

p1*V1=p2*V2


p1= légköri (nyilván)

V1=A*h


p2=?


ez a trükkös rész. a belső nyomásnak ellent kell tartani a ránehezedő test súlyával és a légkörrel. ekkor kerül nyulagomba a rendszer.


azaz

p2=p1+Fs/A


innen V2 számolható

V2-ből a dugattyú új magassága számolható.


a nyuszit bepontoztam, de körbe már nem rajzolom neked...

2010. okt. 3. 02:54