Hogyan lehet összehasonlitani 2023! és 1012^2023 szamokat?

Levezetéssel, magyarázattal, akár papíron lefényképezve is

2022. dec. 15. 13:35
 1/6 krwkco ***** válasza:
Mindkét csoportból véve az n-edik és a 2024-n-edik szorzatát kell összehasonlítani.
2022. dec. 15. 13:39
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ csak nem ertem ennyi a gond
2022. dec. 15. 13:44
 3/6 krwkco ***** válasza:
69%

___ 2023!=1*2023 * 2*2022 * 3*2021*...*1011*1013 * 1012

1012^2023=1012*1012 * 1012*1012 * 1012*1012 ... * 1012*1012 * 1012

2022. dec. 15. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Megnézed az utolsó számjegyüket.

2023!= nullára végződik.

1012^2023= nyolcra végződik

2022. dec. 15. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:

2023! = 1*2023 * 2*2022 * 3*2021 * ... * 1011*1013 * 1012


1012^2023 = 1012*1012 * 1012*1012 * 1012*1012 * ... * 1012*1012 * 1012


Tehát látszódik, hogy 1012^2023 sokkal nagyobb.


Wolfram alpha szerint:


2023! = 3,19 × 10^5811 link: [link]


1012^2023 = 3,02 × 10^6079 link: [link]

2022. dec. 15. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét esetben 2023 db számot szorzunk össze, és mindkét esetben ezen számok összege ugyan annyi. A számtani és mértani közepekről szóló egyenlőtlenségből tudjuk, hogy a szorzat akkor lesz a lehető legnagyobb ha azonos darabszámú és összegű számot adunk össze, ha minden szám egyforma. Tehát 1012^2023 nagyobb.
2022. dec. 15. 16:19