Lali a fazekasoknál medált,tányért és kancsót vásárolt. A medál darabja 2 euróba,a tányéré 4 euróba,a kancsóé 5 euróba került. Összesen 11 kerámiát vásárolt. Hány medált, tányért és kancsót vásárolt külön-külön, ha összesen 27 eurót fizetett?

2022. dec. 7. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenféle matematikai képlet nélkül ki lehet számolni.

medál 9 db, tányér 1 db, kancsó 1 db. 18+4+5=27.

2022. dec. 7. 16:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írja, ez tényleg csak szimpla logikai feladvány. Azt próbálja begyakoroltatni veled a feladat, hogy a szövegre figyelj. Elemezd az információkat! Tudjuk, hogy mindegyikből vásárolt legalább egyet, hiszen így kezdődik a feladat: "Lali a fazekasoknál medált,tányért és kancsót vásárolt.". Mivel érdemes kezdeni? A drágábbakkal, nyilván. Nézzük meg, hogy mi van, ha az 5 és a 4 euró árú áruból is vásárol egyet-egyet. Két kerámiára költött 9 eurót. Maradt 18 euró, amit szét kell osztani 11-2=9 kerámiára, innentől már ránézésre is látszania kell az egyszerű műveletnek, miszerint a fennmaradó 9 kerámia mind medál kellett, hogy legyen, azaz 18/2=9 darabot vett a medálból.
2022. dec. 7. 16:42
 3/3 krwkco ***** válasza:

Az ilyen példákra van egy általános módszer, amit itt kissé meg kell variálni.

Ha csupa medálokat vásárolt volna, akkor 22 EUR lett volna a számla.

De 5 euróval többet költött. Minden tányér +2, minden kancsó +3 euro.

A 5 euro csak úgy jön össze, hogy 1 kancsó, 1 tányér és a többi (9) medál.

2022. dec. 7. 18:45