7/6 + 3/2, hogy tudom megoldani?


Az addig oké,hogy 6 a közösnevező,de utána?

Mivel a 6ban nincs meg egészként a 6.. ilyenkor?


2022. nov. 19. 19:40
 1/3 A kérdező kommentje:
jaaaa,értem, ilyenkor csak leírjuk,hogy 7,igaz?
2022. nov. 19. 19:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
7/6 + 3/2 = 7/6 + 9/6 = 16/6 = 8/3
2022. nov. 19. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
oké, így akkor értem már, köszönöm
2022. nov. 19. 19:58