Mekkora annak a sífelvonónak a teljesítménye, amelyik 2 m/sec sebességgel egyszerre 30 embert vontat fel a 20o-os lejtésű sípályán? Egy síző átlagos tömege a felszereléssel együtt 85 kg, a sílécek és a hó közötti súrlódási együttható 0.05.

Mekkora munkát végez a felvonó 1 óra alatt?



2022. okt. 21. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Ebbű baj lesz more, vagyis bukta ha ezek se mennek
2022. okt. 21. 11:03
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból mondom: ez egy közepes nehézségű, középiskolai feladat és szomorú dolog egy felsőoktatási kurzus ZH feladataként viszontlátni.


De, hogy a kérdésre is írjak valamit: a feladatban mind a sebesség, mind pedig az erő konstans, s a teljesítmény, valamint az elvégzett munka a kérdés.


Alább a következő jelöléseket használom

- P: teljesítmény

- v: sebesség nagysága

- s: megtett út hossza

- F: erő nagysága

- W: elvégzett munka

- t: eltelt idő


P = W / t, mivel W = F * s ==>


P = F * s / t, mivel s / t = v ==>


P = F * v


Itt a v adott, F könnyen kiszámolható a megadott adatokból (meg is hagyom neked), azaz a P - t is ki tudod számolni.


Az elvégzett munka pedig a P = W / t - ből egy elemi átrendezés, majd behelyettesítés után egy szorzás elvégzése által meg is kapható.

2022. okt. 21. 11:52