3,7 liter oldat 1/10 része vegyszer , a többi víz . 2,3 liter oldat 2/15 része ugyanaz a vegyszer , a többi víz . Összeöntjük a két oldatot . Hányadrésze lesz vegyszer , és hányadrésze víz ?


2022. okt. 10. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az első oldatban 0,37 liter, a második oldatban 2,3*2/15 = 4,6/15 = 46/150 = 23/75 liter vegyszer van. Amikor összeöntjük őket, akkor ezek összeadódnak:


0,37 + 23/75 = 37/100 + 23/75 = 111/300 + 92/300 = 203/300, tehát 203/300 liter vegyszer lesz az oldatban. A két oldat összeöntésekor az oldatok is összeadódnak (valójában nem mindig, de most úgy tekintjük, hogy igen), ekkor 3,7+2,3=6 liter oldatunk lesz. Ennek tehát a (203/300)/6 = 203/1800 része lesz oldott anyag, ami kb. 12,78%, ami kicsivel több, mint az 1/8-a.

2022. okt. 10. 21:51