Mennyi idő alatt lehet 25 kmh val 4,5 km et mrgtenni? És hogy kell ezt kiszámolni?


2022. okt. 7. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bitumenen, betonon, vagy kavicson?
2022. okt. 8. 00:00
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyenes beton úton
2022. okt. 8. 00:01
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

10 perc 48 másodperc

[link]

2022. okt. 8. 01:25
 4/6 Noren1989 ***** válasza:
100%

Távolság/sebesség=menetidő.


Ha jól értelmeztem a kérdést,

akkor 4,5km-t teszünk meg, 25 km/órás sebességgel.


Ez másodpercre annyit ad, mint amennyit #3-as írt.

2022. okt. 8. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

t=s/v*u

ahol

t= idő

s= út

v= sebesség

u= az útszakasz göröngyösségi koefficiense, egyenes betonnál ez pont 1


-=>

4,5km/25km/h*1 = 0,18 óra

2022. okt. 8. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

25km/h

azt jelenti, hogy 1 óra alatt 25km utat teszel meg

(Aránypárt írok föl, ahol 25 km/h az 1 órához úgy aránylik, mint 4,5 az ismeretlenhez, mert ugye itt egy lineáris összefüggésről van szó)

25/1=4,5/x

(megszorzom az egyenlet mindkét oldalát x-el)

25x=4,5

(minkét oldalt elosztom 25-el)

x=4,5/25

x=0,18 óra

2022. okt. 8. 15:56