Matekban segítene valaki légy szíves?

Négy kémia tanár egyike sem idősebb 70 évesnél és mindegyikük életkora években számítva prímszám. Hány éves a legfiatalabb, ha átlagéletkoruk 60 év, és nincsenek közöttük egykorúak?

2022. szept. 16. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha életkoruk átlaga 60 év, akkor összegük 240.


A 70-nél kisebb prímszámokat fel tudjuk sorolni:


67, 61, 59, 53, ezek összege szerencsénkre pont 240, és mivel a 4 legnagyobbat adtuk össze, ezért más megoldás nincs.

2022. szept. 16. 22:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Prímszámok: 2,3,5,7,11,13,17,19,23,29,31,37,41,43,47,53,59,61,67,71


4db kémia tanár


Átlag életkor 60 X /4=60


53+59+61 +67 = 240 240 / 4 = 60

2022. szept. 16. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi , kimásoltam jegyzetből. De a lényeg az amit az első írt. Csak a prímszámokat tudod és kimazsolázod úgy is kijön az eredmény.
2022. szept. 16. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, ez hányadikas matek feladat? Nem vagyok vele tisztában. Nálunk annó ez 7.-es anyag volt ha jól emlékszem.
2022. szept. 16. 23:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Most kilencedikes vagyok, szóval igen....kilencedikes. Egyébként nagyon szépen köszönöm mindenkinek a magyarázatot sokat segített! :)
2022. szept. 17. 15:07