A barbi9 kérdése:

Számítsd ki egy számtani haladvány első három tagjának összegét ha az első és a második tag összege 19 ,a harmadik és az első tag különbsége 12?


2022. aug. 30. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen feladatoknál jellemzően az a kulcs, hogy minden tagot felírunk a1 és d segítségével:


első egyenlet: a1 + (a1 + d) = 19

második egyenlet: (a1 + 2d) - a1 = 12


Innen be tudod fejezni?

2022. aug. 30. 13:30
 2/8 anonim ***** válasza:
OFF: Te az összes házidat kirakot ide?
2022. aug. 30. 19:56
 3/8 krwkco ***** válasza:

"a harmadik és az első tag különbsége 12"

A növekmény (d) ennek a fele. Mert az első tagtól a harmadikig két lépésben jutunk el.


"az első és a második tag összege 19"

Ez az összeg 2-szer tartalmazza az első tagot és 1-szer a már ismert növekményt.

2022. aug. 30. 22:45
 4/8 Tom Benko ***** válasza:

a1+a2=19

a3-a1=12

Összeadjuk, kiesik a1

a3+a2=31

Hozzáadjuk az elsőt:

a1+2a2+a3=50

Most figyelembe vesszük a számtani sorozat definícióját:

a1+a3=2a2

4a2=50

a2=50/4=12,5

Innen a1=6,5 és a3=18,5.

2022. aug. 31. 12:51
 5/8 krwkco ***** válasza:

#4

Ezt még egyszer le kellene ellenőrizned.

2022. aug. 31. 14:15
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
@krwcko: Miért?
2022. szept. 1. 18:25
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Miért?"

Mert én nem tudok számolni. :-)

Bocs. Jó az eredményed.

2022. szept. 1. 22:49
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Semmi gond, én is gyorsan átszámoltam, ha már szóltál. Inkább legyen fals negatív jelzés, mint maradjon bent hiba.
2022. szept. 2. 16:28