2022. aug. 29. 16:39
1/11 anonim válasza:
t = s/v
Kikeresed, hogy melyik mértékegységnek mennyi a váltószáma és kész vagy.
3/11 A kérdező kommentje:
Az mind 1 nem e?
2022. aug. 29. 17:43
4/11 A kérdező kommentje:
nem mindeggy milyen jármű?
2022. aug. 29. 17:44
5/11 A nagy Levin válasza:
Milyen mérföld? Ha tengeri mérföld, akkor 217,4 óra, ami kicsivel több, mint kilenc nap.
6/11 A kérdező kommentje:
Tengeri, igen hajó!
2022. aug. 29. 17:49
8/11 A kérdező kommentje:
Az mindeggy má!
És köszöni jólvan!
2022. aug. 29. 17:55
9/11 A kérdező kommentje:
Hasznosaknak köszönöm!
2022. aug. 29. 17:56
10/11 anonim válasza:
…
A csomó mai definíciója szerint éppen 1 tengeri mérföld óránként.
[link] (bipm.org pdf)
Göbel, E.; Mills, I.M.; Wallard, Andrew, eds. The International System of Units (SI) 8. kiadás (2006)
4.1. alfejezet, 8. táblázat, (f) megjegyzés a 128. oldal tetején.
(1000 mérföld)/(4 csomó) = (1000 mérföld)/(4 mérföld/óra) = 250 óra = 1 hét + 3 nap + 10 óra.