1000 mérföld 4 csomóval az mennyi idő telte alatt van? Hány nap alatt következik be?


2022. aug. 29. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

t = s/v


Kikeresed, hogy melyik mértékegységnek mennyi a váltószáma és kész vagy.

2022. aug. 29. 17:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen járművel?
2022. aug. 29. 17:34
 3/11 A kérdező kommentje:
Az mind 1 nem e?
2022. aug. 29. 17:43
 4/11 A kérdező kommentje:
nem mindeggy milyen jármű?
2022. aug. 29. 17:44
 5/11 A nagy Levin ***** válasza:
Milyen mérföld? Ha tengeri mérföld, akkor 217,4 óra, ami kicsivel több, mint kilenc nap.
2022. aug. 29. 17:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Tengeri, igen hajó!
2022. aug. 29. 17:49
 7/11 anonim ***** válasza:
És gőzhajó vagy vitorlás?
2022. aug. 29. 17:51
 8/11 A kérdező kommentje:

Az mindeggy má!

És köszöni jólvan!

2022. aug. 29. 17:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Hasznosaknak köszönöm!
2022. aug. 29. 17:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%


A csomó mai definíciója szerint éppen 1 tengeri mérföld óránként.

[link] (bipm.org pdf)

Göbel, E.; Mills, I.M.; Wallard, Andrew, eds. The International System of Units (SI) 8. kiadás (2006)

4.1. alfejezet, 8. táblázat, (f) megjegyzés a 128. oldal tetején.


(1000 mérföld)/(4 csomó) = (1000 mérföld)/(4 mérföld/óra) = 250 óra = 1 hét + 3 nap + 10 óra.

2022. aug. 29. 18:09
1 2