Az ABCD trapézban tudjuk, hogy AB párhuzamos CD-vel, AB=6cm, CD=18cm, DB merőleges BC-re. Határozzuk meg ABCD trapéz magasságának hosszát! Hogyan oldanátok meg?

Szerintem túl kevés a feltétel, sehogy sem sikerül megoldani.
2022. aug. 25. 10:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy megoldásnak 6√2cm van megadva.
2022. aug. 25. 10:28
 2/5 anonim ***** válasza:
sima ügy. Meg lehet oldani.
2022. aug. 25. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosítás: nem elég az info. Valamit még tudni kéne.
2022. aug. 25. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:
A HF kategóriában sokkal könnyebb megoldani.
2022. aug. 25. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

-Ha behúzod a trapéz két magasságát, akkor a hosszabbik alapot 3 részre osztod, ezek hossza 6-6-6 cm lesz.

-Ha nézed a BCD derékszögű háromszöget, akkor annak az átfogóhoz tartozó magassága az átfogót két részre, egy 12 cm-es és egy 6 cm-es részre osztja. Innen egyszerű magasságtétellel jön a magasság: m=gyök(p*q)=gyök(6*12) = gyök(36*2)=gyök(36)*gyök(2)=6*gyök(2), tehát a magasság 6*gyök(2) hosszú.

2022. aug. 25. 12:59