Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kazinczy és a Kölcsey miért...

Kazinczy és a Kölcsey miért vesztek össze a nyelvújításon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdést nem értem: "Kazinczy és kölcsey miért vesztek össze a nyelv ujitások?"


OFF: Különben mi is erről tanulunk (Reformkor), és ma írtunk dolgozatot (írásbeli felelet).


Bocsi, hogy nem tudtam segíteni!


13 / lány

2010. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Réti bubuzér ***** válasza:
35%
Hogy miért vesztek össze, azt nem tudom, csak azt, hogyha ezt a kérdést most olvasnák, akkor tuti, hogy szívlapáttal ápolnák az ujjacskáidat, minden nézeteltérésüket félretéve.
2010. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Azért vesztek össze, mert gondolom az egyik azt akarta, hogy mesterségesen kreált szavakkal tuningoljuk fel a nyelvünket, míg a másik inkább a szép lassú és természetes változás híve volt.
2010. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hülyeség, nem a nyelvújításon vesztek össze, hanem plágiumper folyt köztük, ami irodalmi lopást jelent. 'Más ember szellemi értékeinek részben vagy teljes mértékben való eltulajdonítása.'

Köztük az ún. Iliász-pör okozta a feszültséget:

Kölcsey lefordította a görög Iliász néhány énekét, elküldte Kazinczynak, aki kiadta és a kiadványban nem szerepelt Kölcsey neve.


Na, ezen vesztek össze. Előtte nagyon jó barátok voltak..

2010. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!