Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 30 cm hosszú, 200N/m...

Egy 30 cm hosszú, 200N/m rugóállandójú rugót legfeljebb a hosszának 10%-ával nyújthatunk meg maradandó deformáció nélkül. Legfeljebb mekkora erővel nyújthatjuk a rugót?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szabad a gazda!
2022. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:

"Egy 30 cm hosszú"..."hosszának 10%-ával"

Vajon az mennyi lehet? 1km? 1 fényév? Rettenetes milyen nehéz feladatokat adnak fel!!!

Aszongya, hogy rugóállandó: newton/méter. Rémlik ez a newton. Valami hapsi lehetett. Akiről elneveztek valami erőt.

Erő per méter. Nekem van méterem. (Najó, centiméter.) De erőt szeretnék. Akkor most mit csináljak ezzel a rugóállandóval, hogy eltünjön belőle a méter, de megmaradjon a zerő?

2022. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kell arogáns g*cinek lenni. Ma írtam a fizika témazáróm és ez volt az egyik feladat. Azért fordultam hozzátok, hogy biztosra vehessem a jó megoldásomat, mert perfekcionalista vagyok.
2022. máj. 19. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Perfekcionalista? mhahhaahahahah... azt úgy mondják, hogy perfekcionista, de hagyjuk :) Az 'arogáns' meg helyen 'arrogáns'. Van még mit gyakorolni.
2022. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a válasz megfelelő lett volna egy kis utóiratnak a rendes válaszod mellé. Fontosnak tartom, hogy ne kövessek el helyesírási hibákat, ezért köszi, hogy kijavítottál. Viszont örülnék, ha az üzenetem tartalmához is fűznél megjegyzést, mivel továbbra se tartom korrektnek azt, hogy úgy bánsz lekezelő módon egy másik emberrel, hogy közben nem is tudod a valós szándékait. Csak egy egyszerű fizika témazáró kérdésére kéne választ adni, hogy biztosra tudjak menni a megoldásommal kapcsolatban. Nincs szükségem a fölösleges locsogásra.
2022. máj. 19. 21:21
 6/10 krwkco ***** válasza:

#5

Eltekintve az iróniától, a 2-es válaszom nem tartalmaz elegendő információt a megoldáshoz?

2022. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Irónia mhahhaahahahah...

Imádlak

2022. máj. 19. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
(3/100)*200 = 6, azaz 6 N.
2022. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6

Most veszem észre, hogy a 4. választ nem te írtad. Ne vedd magadra azt a részt, amelyik a negyedik hozzászólóra vonatkozik

2022. máj. 19. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:

A delta l-t kitudod számolni százalékszámítással.

F rugó= -D * delta l

2022. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!