#kocka, gömb
2022. máj. 7. 11:29
1/2 anonim válasza:
Kiszámolod mindkettőnek a térfogatát, és különbségük adja, hogy hány cm^3-nyi víz fér bele.
Amikor kiveszed a gömböt, akkor a kockában a víz egy téglatest (négyzetes oszlop) alakját veszi fel, melynek két éle 10 cm hosszú, harmadik éle a kérdés, amit a víz térfogatának ismeretében meg tudsz határozni.
2/2 anonim válasza:
(2R)³-(4π/3)R³ = R³(8-4π/3) = (2R)²h
h = R(2-π/3) ≈ 4,764 cm