Egy 10 cm élű kockába belehelyezünk egy 5cm sugarú gömböt. A kockát színültig töltjük vízzel. Milyen magasan áll a víz a kockában, ha kivesszük belőle a gömböt?


#kocka, gömb
2022. máj. 7. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiszámolod mindkettőnek a térfogatát, és különbségük adja, hogy hány cm^3-nyi víz fér bele.

Amikor kiveszed a gömböt, akkor a kockában a víz egy téglatest (négyzetes oszlop) alakját veszi fel, melynek két éle 10 cm hosszú, harmadik éle a kérdés, amit a víz térfogatának ismeretében meg tudsz határozni.

2022. máj. 7. 11:59
 2/2 anonim ***** válasza:

(2R)³-(4π/3)R³ = R³(8-4π/3) = (2R)²h


h = R(2-π/3) ≈ 4,764 cm

2022. máj. 7. 12:01