Csak az a)-t nem tudom.

[link]



2022. máj. 3. 19:15
 1/3 krwkco ***** válasza:

Vedd fel ismeretlenként a tojás tömegét m-nek. Akkor ki tudod számolni a nehézségi erőt. Az erőből a gyorsulást. (Bár ez egy kicsit felesleges, mert az erőt is a nehézségi gyorsulásból számoltad ki.)

Az útból és a gyorsulásból kiszámolhatod az esés idejét. Az időből és a gyorsulásból az elért sebességet.

2022. máj. 3. 19:22
 2/3 A kérdező kommentje:
De hogy ha csak a h-t tudom, meg a g-t, akkor hogy kapom meg a nehézségi erőt? Fneh=m*g=>m=Fneh/g
2022. máj. 3. 20:03
 3/3 krwkco ***** válasza:

Erő: Fneh=m*g

Gyorsulás: a=Fneh/m=m*g/m=g

Az m kiesik, nem vagyunk rá igazán kiváncsiak. Az erőt nem fogjuk megtudni számszerűen, de mivel csak a gyorsulás kiszámításához kell, ez nem baj.

2022. máj. 3. 21:22