Matematika házimba segítene valaki?


a; 3-ketted X + 3 = 5X + 1 - x


b; 2- x+2 törtvonal/ 6 = 1


c. 2(x+2)-1=4


d, 3(x-3)+4(x+1)=2(x+9)


g; 5(x+4)-3(x-2)=20


d; x+1 / törtv. 3 + x-1 / tört.2 = x-1


2010. szept. 16. 18:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ezeket nagyon nem értem sajnos:/ örülnék ha valaki segítene..Talán így jobban érteném, ha a folyamatot is leírnátok..előre is nagyon köszönöm(:
2010. szept. 16. 18:14
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor kezdjük az a)val:

Köszös nevezőre hozol, azaz mindent mgszorzol 2-vel. A 3/2ből 3 lesz, a többiből meg a 2xese. Aztán rendezed: egyik oldalra kerüljenek az X-ek, a másikra a számok. És addig osztasz, szorzol, adsz össze, kivonsz, míg végül olyat kapsz, h X= ... . Érthető így? :)

2010. szept. 16. 18:23
 3/15 A kérdező kommentje:

nagyjából igen..leírnád példaként, légy-szíves?

Sokkal érthetőbb, mint ahogy a tanár magyarázza:/

2010. szept. 16. 18:26
 4/15 anonim ***** válasza:

Hogy érted, h példaként? Jaaa, a megoldás menetét? Na..

1. (szorzol 2vel) 3X+6=10X+2-2X

2. (rendezel) 3X+6=8X+2

3. (Xeket egyik oldalra) 6=5X+2

4. (számokat másikra) 4=5X

5. (1 X maradjon, osztasz 5tel) X=4/5

Azért ellenőrizd le, nincs nálam papír, meg semmi!

Am hanyadikos vagy? :)

2010. szept. 16. 18:30
 5/15 A kérdező kommentje:
nekem 4 ötöd X lett:O
2010. szept. 16. 18:30
 6/15 A kérdező kommentje:

hasonló lett :O 7-es..most vesszük:/ és köszönöm(:

remélem a többi is menni fog:S

2010. szept. 16. 18:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Biztos menni fog! :)

Az a lényeg, h mindig mindkét oldallal ugyanazt kell csinálnod. És mindig ellenőrizz, az fontos! :)

Irj, ha kell még segítség.

2010. szept. 16. 18:33
 8/15 A kérdező kommentje:
okéé:) a 2. már nehezebb:|:S
2010. szept. 16. 18:37
 9/15 A kérdező kommentje:

nálam így jött ki o.O

a b; 12-6x+12=6 / -12

12-6X=-6 /- 12

-6X=-18 /: 6

-x=-3 de nem biztos,h jó..ellenőrzöm(:

2010. szept. 16. 18:41
 10/15 A kérdező kommentje:
nemjó..4-nek kell kijönnie..alapból látszik rajta..:/
2010. szept. 16. 18:42
1 2