Egy raktárban összesen 42235 darab piros és kék karton volt. a piros kartonból hoztak még 324 darabot és kékből 2641 darabot így négyszer annyi kéke karton lett mint piros hány piros És hány ként karton volt eredetileg?

2022. ápr. 28. 17:32
 1/4 A kérdező kommentje:
*hany karton volt
2022. ápr. 28. 17:59
 2/4 anonim ***** válasza:

p + k = 42235

4 * (p + 324) = k + 2641


Ebből az egyenletrendszerből ki tudod számolni.

2022. ápr. 28. 18:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen
2022. ápr. 28. 21:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja meg amnyi
2022. máj. 28. 19:52