Ha a(z) 5×5-es A mátrix esetén det(A)=8, és a B mátrixot úgy kapjuk az A mátrixból, hogy megszorozzuk a(z) első oszlopot 9-vel, akkor

det (B)?


Ha az A mátrix mérete 5×5 és determinánsa det(A)=−1, a C mátrixot pedig úgy kapjuk meg az A mátrixból, hogy megcseréljük a második és negyedik sorokat, akkor

det(C)=


Ha A egy 4×4-es mátrix melynek determinánsa det(A)=3, és a D mátrixot úgy kapjuk az A mátrixból, hogy a(z) negyedik sor 6 szorosát hozzáadjuk a(z) első sorhoz, akkor

det(D)=



2022. ápr. 24. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:
det(B)=9*det(A)=72, det(C)=-det(A)=-(-1)=1, det(D)=det(A)=3
2022. ápr. 24. 23:57