0.002 mol elektronnak mennyi a töltése?


1db elektron töltése qe= 1,6 * 10–19 C

Eddig oké, de 1db az 1 mol-t jelent?


2022. ápr. 22. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

1mol e- nak 96 500C

0,002mol-nak "X" C?


X = 96 500 * 0,002 = ???


Ha nem megy a matek, akkor írjál ki egy kérdést, hogy mennyi 96 500 * 0,002 = ???

2022. ápr. 22. 10:16
 2/10 A kérdező kommentje:
A matek az megy, csak azt nem értem, hogy hogy jön össze a mol, meg a darabszám... konkrétan a tk sem írja. 1db elektron töltése 0,0000000000000000016 (nem ennyi, de nagyon kicsi) 1 mol nem tudom hány darab elektron :)
2022. ápr. 22. 10:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1 mol az 6*10^23 darabot jelent
2022. ápr. 22. 10:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Az 1# pedig a Faraday állandót használta, az benne van egy függvénytáblában, tankönyvben, stb.
2022. ápr. 22. 10:49
 5/10 A kérdező kommentje:

4. az addig oké, hogy benen van, de ha a tk nem írja, hogy azt kéne használni... saját kútfőből hogyan jöjjek rá? a tankönyv mindig olyan feladatokat ad amikre a 2-3 példából meg a leírásból nem lehet megoldást találni. Azt a tanáraink is észrevették. csak most, hogy nincsen tanár elég érdekes így.

De köszi, most már látom mit kell használni hozzá, nagyjából értem

2022. ápr. 22. 11:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Mégsem értem, 1 mol az 6x10e23 darab elektron. akkor 0.002 mol az 120 000 000 000 000 000 000 elektron elvileg. ezt kell beszorozni 1db elektron töltésével?? −1,602 176 487(40)·10ˇ-19 C
2022. ápr. 22. 11:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudsz a netre felmenni es utana nezni a dolgoknak
2022. ápr. 22. 11:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Most pont azt csinálom
2022. ápr. 22. 11:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Az elektron töltése: QE=–e =–1,6·10-19 C. ez elvielg 1 darab elektron. akkor 1 mólnyi elektron meg 6*10ˇ23 darab. akkor (6*10ˇ23) * (–1,6·10-19 C) = 1 molnyi elektron töltése???
2022. ápr. 22. 11:48
 10/10 anonim ***** válasza:

9#

Igen.

Kb. 96 500 culombnak kell kijönnie.

2022. ápr. 22. 12:25