Két csomag magyar kártyát helyezünk egymás mellé, és mindegyikből kihúzunk egy-egy lapot. Mennyi a valószínűsége, hogy pontosan egy piros lap lesz köztük?


Én úgy oldottam meg, hogy az összes eset 32alatt1*32alatt1,

a kedvező meg 8alatt1 * 24alatt0 * 8alatt0 * 24alatt1


És akkor a kedvezőt elosztottam az összessel, ami 3/16.

Viszont elvileg 3/8 az eredmény.

Nem értem, hogy jön ki.



2022. márc. 18. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A kedvező eset hogy jött ki?
2022. márc. 18. 20:41
 2/7 A kérdező kommentje:
Leírtam
2022. márc. 18. 21:00
 3/7 A kérdező kommentje:
8*24 egyszerűen.
2022. márc. 18. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Két pakli van A és B.


VAGY az A-ból húzod a pirost és a B-ből nem,

VAGY az A-ból nem és a B-ből igen.


Amit kiszámoltál az csak az egyik eset, a másik esetnek is ugyanannyi a valószínűsége, vagyis 2*3/16 a jó eredmény, ami éppen 3/8.

2022. márc. 18. 21:05
 5/7 krwkco ***** válasza:
66%

Helyesen:

A kedvező esetek száma: 8alatt1 * 24alatt1 + 24alatt1 * 8alatt1

(8*24+8*24)/(32*32)=24/(2*32)=3/8

2022. márc. 18. 21:09
 6/7 A kérdező kommentje:

Az utolsot nem értem miért lenne 24alatt1.

Viszont biztosan jó, csak én nem látom át.


Utsó előtti köszi a választ! De bolond vagyok.. Ezen mérgelődtem, erre csak be kell szorozni 2 pakli miatt kettovel.



Köszi nektek!

2022. márc. 18. 21:25
 7/7 krwkco ***** válasza:
66%

"Az utolsot nem értem miért lenne 24alatt1."

Mert az első pakliból a 8 pirosból választasz 1-et és a második pakliból a 24 nempirosból szintén 1-et. Így lesz pontosan 1 piros lapod.

Vagy az első pakliból húzod a nempirosat - 24alatt1 és a másodikból a pirosat - 8alatt1.

2022. márc. 18. 21:57