Emese aki Pesten lakik és Arnold,aki Kecskeméten találkozni szeretne.Mindketten déli 12-kor elindulnak egymáshoz ugyanazon az utvonalon.Pest és Kecskemét 100 km-re van egymástól.Mikor és Pesttől milyen távol fog találkozni Emese és Arnold?

Emese 20 km/h sebességgel, Arnold pedig 14 km/h sebességgel halad.
2022. márc. 15. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha x óra múlva találkoznak, akkor addig Emese 20*x km-t, Arnold 14*x km-t tesz meg. Amikor találkoznak, akkor közösen megteszik a 100 km utat, tehát:


20*x + 14*x = 100, ennek megoldása x=100/34=~2,94, tehát 2,94 óra múlva találkoznak. Emese ennyi idő alatt pontosan 20*100/34=2000/34=1000/17 km utat tesz meg, kerekítve 58,82 km-t, tehát ilyen messze lesznek Pesttől. A mikor kérdésre a válasz: 1 óra=60 perc, így 0,94 óra=56,4 perc, tehát 14 óra 56 perc és 14 óra 57 perc között találkoznak.

2022. márc. 15. 14:56
 2/5 krwkco ***** válasza:

Az ilyen példáknál a "mikor" nagyon egyszerű. A sebességük összegével közelednek egymáshoz. Akkor fognak találkozni, amikor a távolságuk 100km-ről 0-ra csökken.

Ezután a "hol" csak egy szorzás.

2022. márc. 15. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:
85 km
2022. márc. 19. 21:20
 4/5 krwkco ***** válasza:

"85 km"

Ez egy gyönyörű szám. És jó nagy távolság.

De hogy nem Budapesttől 85km-re fognak találkozni, az biztos. Mert a két várostól mért távolság aránya 20:14. És 85:15 az nem 20:14.

2022. márc. 19. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra értettem, hogy Budapest és Kecskemét között nem 100 km a távolság, hanem csak 85 km.
2022. márc. 20. 09:39