Indulás után 3 perccel az anyuka észreveszi, hogy otthon maradt a hátizsák, és utána viszi.
2022. márc. 15. 13:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Az anyuka tesz 1 perc alatt 300m-t
2022. márc. 15. 13:20
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyerek pedig 187,5 métert.


Tegyük fel, hogy a gyerek indulásától számolva t perc múlva találkoznak, ennyi idő alatt a fiú t*187,5 métert, az anyuka (t-3)*300 métert tesz meg. Amikor találkoznak, akkor ugyanannyi utat tesznek meg, tehát ezek egyenlőek:


t*187,5 = (t-3)*300, erre t=8 adódik, vagyis a gyerek indulásától számítva 8 perc múlva találkoznak, vagyis pont akkor, amikor a gyerek beér az iskolába.

2022. márc. 15. 13:27