Mi a képlet? Lineáris hőtágulás


Az alap képletet tudom : l=l0*T*alfa

De mi a képlet, ha az lo, T, vagy az alfa hiányzik?

Előre is köszönöm, a segítséget!


2010. szept. 12. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd már, hogy nem tanultatok még egyenlet rendezést, mert frászt kapok...


lo=l/(T*alfa)

T=l/(lo*alfa)

alfa=l/(lo*T)

2010. szept. 12. 13:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Nem nagyon értem ezeket a dolgokat (: De ez nagy segítség, így már könnyebb lesz.
2010. szept. 12. 13:51