A sósav térfogatáig megvan a feladat mert képletek alapján könnyen levezethető. Hogyan lehet szintén képletek alapján megtalálni a víz térfogatát? Vagy ez már puszta logika?2022. febr. 17. 23:59
1/4 anonim válasza:
Az oldat tömege 2000*1,035=2070g
n HCl=2*2=4mol mHCl=4*36,5~=144g
m víz=m oldat- m oldott anyag=~2070-144=~1900g
Víz sűrűsége=~1 g/cm3 általában használhatod ezt az adatot, de kinézheted egy függvény táblából is 25 fokra.
V víz= m víz/S víz=~1900/1=~1900g
Ró helyett S-el jelöltem a sűrséget, meguntam a végére a fejszámolást.
2/4 anonim válasza:
Elírtam, az utolsó számadat 1900ml
3/4 A kérdező kommentje:
Ok, ezer köszönet, magyarán ha ilyen típusú feladattal találkozom ahol az oldószer desztillált víz és csak az oldat térfogata van megadva akkor automatikusan le kell vonjam a következtetést hogy az maga az oldat tömege is egyben, jól értettem?
2022. febr. 18. 08:46
4/4 anonim válasza:
Hát adott volt az oldat térfogata és sűrűsége, ezekből számolható az oldat tömege.