Hány dm3 standardállapotú hidrogén-klorid-gázból és hány cm3 desztillált vízből készült az 1,035 g/cm3 sűrűségű, 2,00 mol/dm3-es sósav 2,000 dm3-e?

A sósav térfogatáig megvan a feladat mert képletek alapján könnyen levezethető. Hogyan lehet szintén képletek alapján megtalálni a víz térfogatát? Vagy ez már puszta logika?
2022. febr. 17. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az oldat tömege 2000*1,035=2070g

n HCl=2*2=4mol mHCl=4*36,5~=144g

m víz=m oldat- m oldott anyag=~2070-144=~1900g


Víz sűrűsége=~1 g/cm3 általában használhatod ezt az adatot, de kinézheted egy függvény táblából is 25 fokra.


V víz= m víz/S víz=~1900/1=~1900g


Ró helyett S-el jelöltem a sűrséget, meguntam a végére a fejszámolást.

2022. febr. 18. 06:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Elírtam, az utolsó számadat 1900ml
2022. febr. 18. 06:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok, ezer köszönet, magyarán ha ilyen típusú feladattal találkozom ahol az oldószer desztillált víz és csak az oldat térfogata van megadva akkor automatikusan le kell vonjam a következtetést hogy az maga az oldat tömege is egyben, jól értettem?
2022. febr. 18. 08:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát adott volt az oldat térfogata és sűrűsége, ezekből számolható az oldat tömege.
2022. febr. 18. 16:46