Egy másodfokú egyenletnek hány féle levezetése lehet, és melyik a legkönnyebben?


Példa:


(x+3)²-(x+2)³=19


2022. febr. 15. 21:14
 1/9 A kérdező kommentje:
*legkönnyebb
2022. febr. 15. 21:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez harmadfokú...
2022. febr. 15. 21:16
 3/9 A kérdező kommentje:

A könyvemben, ahonnan kivettem, nincs szó róla, hogy harmadfokú lenne. De elfogadom, hogy az

Másodfokú egyváltozós egyenletek alá van sorolva. Nem tudok ezekről szinte semmit.


De szívesen fogadnék magyazatokat ezzel a feladattal kapcsolatban is. Igaz, még ez nekem magas szint.

2022. febr. 15. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A második tagnál a kis "3"-as a kitevőben, az jelzi, hogy harmadfokú egyenlet... Vagy lehet, hogy csak simán rosszúl írtad be.
2022. febr. 15. 21:23
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


465. feladat.

2022. febr. 15. 21:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a rossz árnyékolásért, siettem.
2022. febr. 15. 21:30
 7/9 krwkco ***** válasza:
71%

Ez így, ahogy van, harmadfokú. Kifejtve x^3+5x^2+6x+18=0.

Egy valós gyöke van: −4.550713064.

Esetleg a 3-as kitevő az sajtóhiba és az is 2 lenne. De akkor csak elsőfokú az egyenlet.

2022. febr. 15. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a könyv a "bohócos" (bűvészes) könyvben van benne. Sajnos van egy pár sajtóhibás feladat benne, úgyhogy nem kell meglepődni.


Valószínűleg ez akart az egyenlet lenni:


(x+3)³-(x+2)³=19


Mert ez kibontás után valóban másodfokú lesz, ráadásul hiányos másodfpkú, ami egy egyszerű kiemeléssel megoldható;


3x²+15x=0, amiből


3x*(x+5)=0 lesz, ennek pedig két megoldása x=0 és x=-5.


Az a) részfeladat szerint ennek az egyneletnek csak az x=0 lesz a megoldása (vagy még az sem, attól függően, hogy a 0-t természetes számnak vesszük-e vagy sem (Magyarországon többnyire annak szokták venni)), a b) szerint pedig mindkettő megoldás lesz.

2022. febr. 15. 22:22
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat! :)


Nem tudtam, hogy vannak benne sajtóhibák, mármint a könyvben. Ez nekem új információ.


Amúgy kérdezték privátban, hogy hanyadikos vagyok. 11. osztályba készülök vissza, mert annak idején megszakadtak a tanulmányaim.


Köszönöm a segítséget mégegyszer, jó éjt nektek.

2022. febr. 15. 23:30