Holnapra infóra infóra a kettes binális rendszer volt a feladat. Valaki megcsinálná?


Váltsd át az alábbi számokat decimális számrendszerből binárisba:

129

147 (10 -> 2 )


Váltsd áz az alábbi számokat bináris számrendszerből decimálisba


10001100

10110101 (2 -> 10 )



#bináris #átváltás #kettes bináris
2022. febr. 13. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek alap számítások. Mi okozza a problémát?
2022. febr. 13. 17:59
 2/4 anonim ***** válasza:

10000001

10010011


140

181

2022. febr. 13. 18:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a tanárunk nem mutatta meg hogy kell:(
2022. febr. 13. 18:15
 4/4 krwkco ***** válasza:

129=128+0*64+0*32+0*16+0*8+0*4+0*2+1

181=128+0*64+32+...

Vagy elkezded 2-vel osztani és sorra leírod a maradékokat jobbról balra. Amíg el nem fogy a szám.


10001100=0*1+0*2+1*4+1*8+0*16+0*32+0*64+1*128

Vagy 0 összeggel kezded. Hozzáadod az első számjegyet és szorzod 2-vel. Utána hozzáadod a másodikat és szrzod 2-vel. És így tovább, amíg el nem fogynak a számjegyek. Az utöolsót csak hozzáadod és nem szorzod.

2022. febr. 13. 18:30