Váltsd át az alábbi számokat decimális számrendszerből binárisba:
129
147 (10 -> 2 )
Váltsd áz az alábbi számokat bináris számrendszerből decimálisba
10001100
10110101 (2 -> 10 )
2022. febr. 13. 17:35
1/4 anonim válasza:
Ezek alap számítások. Mi okozza a problémát?
3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a tanárunk nem mutatta meg hogy kell:(
2022. febr. 13. 18:15
4/4 krwkco válasza:
129=128+0*64+0*32+0*16+0*8+0*4+0*2+1
181=128+0*64+32+...
Vagy elkezded 2-vel osztani és sorra leírod a maradékokat jobbról balra. Amíg el nem fogy a szám.
10001100=0*1+0*2+1*4+1*8+0*16+0*32+0*64+1*128
Vagy 0 összeggel kezded. Hozzáadod az első számjegyet és szorzod 2-vel. Utána hozzáadod a másodikat és szrzod 2-vel. És így tovább, amíg el nem fogynak a számjegyek. Az utöolsót csak hozzáadod és nem szorzod.