Azthittem Cosinussal kéne kiszámolni, de nem akar működni...2022. febr. 6. 21:07
1/3 anonim válasza:
A legkisebb szög mindig a legkisebb oldallal szemközt található, tehát a 3 cm-es oldallal szemközti szöget keressük.
Mivel a derékszögű háromszög mindhárom oldala adott, ezért bármelyikkel lehet számolni. Ha tangenssel számolunk; legyen a keresett szög Ł, ekkor ezt tudjuk felírni:
tg(Ł) = 3/4, ennek megoldása Ł=~36,87°.
Tehát a háromszög legkisebb szöge 36,87°-os.
2/3 anonim válasza:
„Azthittem Cosinussal kéne kiszámolni, de nem akar működni…”
Jól hitted, lehet koszinusszal is számolni. Ahogy 1-es írta a legkisebb szög a legrövidebb oldallal szemben levő szög. Ha lerajzolod, akkor látod, hogy ez a másik befogó (4 cm) és az átfogó (5 cm) közötti szög. Erre felírható: cosα=4/5=0,8
Ebből a keresett szög: arc cos0,8=36,87°
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkét válaszolónak!
2022. febr. 14. 20:42