Nem értem a házit, mit tegyek?


1.)A 180 cm magas fiú árnyéka 150 cm milyen magas a fa amely mellett a fiú áll ha annak árnyéka 15 m!


2.)A víz teli hordó tömege 63 kg a kiöntjük a víz 75%-át akkor a tömeg 21-kgra csökken számítsatok ki az üres hordó és a víz eredeti tömegét!


3.)Az egyik kávéfajta kilogrammja 360 dollárba a másiké 420 dollárba kerül hány kilogrammot keverünk össze az egyes fajtákból hogy a 12 kg súlyú 385 dolláros keveréket kapjunk?


4.)Egy kollégiumban összesen 52 szoba van ezek 3-as ágyasak van 4-es ágyasak ha minden szoba foglalt akkor összesen 191 tanuló lakik a kollégiumban!

Hány 3ágyas és hány 4ágyas szoba van a kollégiumban?


5.)10 liter 45%-os oldatot összekeverünk 25 liter 60%-os oldattal!

Hány %-os lesz a keverék?


2022. febr. 4. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

1) arányosság

2) 1 liter víz 1 kg. A kiöntött víz az egésznek a 75%-a

3) x *360 + (12-x)*420= 12*385

4) 52*3+ x*4=191

2022. febr. 4. 10:37
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Arányosítani kell. 180 cm / 150 cm = x / 15 m


2. Hordó tömege + víz tömege = 63 kg

Ha kiöntöd a víz 75%-át, akkor 25% marad

Hordó tömege + víz tömegének 25%-a = 21 kg

Innentől kezdve kétismeretlenes egyenletrendszert kell csak felírni és megoldani.


3. A 360-asból kell x kg, a 420-asból y kg. Ha felírod, hogy összesen mennyibe kerül (x*360 + y*420), annak kell egyenlőnek lennie a keverék árával (12*385). És mivel összesen 12 kg van, ezért x+y=12. Szintén kétismeretlenes egyenletrendszer.


4. Háromágyas szobák száma x, négyágyas szobák száma y. Összesen laknak bennük 191-en. Szorozd össze a háromágyas szobák számát (x) a bennük lakók számával (3), a négyágyasokét ugyanúgy 4-gyel, ezek összege lesz 191. Összesen 52 szoba van, vagyis ha x-et meg y-t összeadod, 52-t kapsz. Kétismeretlenes egyenletrendszer.


5. Szorozd össze a mennyiségeket a százalékokkal és add össze. A végén 35 liter oldatod lesz. Ahhoz, hogy megkapd a százalékot, oszd el az eredményt 35-tel.

2022. febr. 4. 10:40