Levezetnétek egy matek osztást ÉRTHETŐEN? :D

Valami tök egyszerűt,csakhogy értsem hogy hogy kell szabályosan osztani..Azt az egymás alá írom a számokat ( maradékokat azthiszem ) dolgot.Köszi:D
2010. szept. 9. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem. :D
2010. szept. 9. 16:58
 2/10 anonim válasza:

12'5'6'7':4=3141

0(maradt 0) 5 <---osztandó része

1(maradt 1) 6 <---osztandó egy része

0(maradt 0)7("lehozom" a 7-et, abban megnézem hányszor van meg (jelen esetben a négy)) <---osztandó egy része

/3/ <--- maradék

2010. szept. 9. 17:08
 3/10 anonim válasza:

601:3= (601-at osztunk 3-mal.)

megnezed hogy a harom hanyszor van meg a 6-ban.

601:3=2 (2-szer.)


601:3=2 (viszaszorzol. Vagyis 2 szer3 az 6 es azutan kivo-

6 nod a 6 bol a 6 ot. maradek egyenlo 0-val.)

-

=


601:3=2 (lehozod a kovetkezo szamot a 0-ot)

6

6

-

=0


601:3=20 (0-ban a 3 megvan 0-szor. viszaszorzol. kivonod.)

6

6

-

=0

0

-

=


601:3=200 leviszed a kovetkezo szamot az 1-et. 1ben a

6 3-om megvan 0-szor. viszaszorzol. kivonod.

6 Maradek 1. az eredmeny 200.

-

=0

0

-

1

0

-

1

2010. szept. 9. 17:09
 4/10 A kérdező kommentje:

Aaz 1.nek köszönöm a legjobban:$ nagyon sokat segített mármindent értek.:)))



Köszi neketek amúgy de sajnos nem értettem meg:D én azt hittem hátulról kell kezdeni az osztást:|:D

2010. szept. 9. 17:36
 5/10 anonim válasza:
Há mé nem figyeté oda matekórán???
2010. szept. 9. 18:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Te nyelvtanon? :)
2010. szept. 9. 19:15
 7/10 anonim válasza:
Poén volt a tájszólás, de hogy te itt akarod megtanulni az osztást...pffff, boltba ne menj, átvernek:))))
2010. szept. 9. 21:23
 8/10 A kérdező kommentje:

Te télleg tök szerencsétlen vagy:D Kussoljmár lécci ha válaszolni már nem tudsz.:))

Mellesleg tudok fejbe ( igen jól :) ) osztani, csak szabályosan levezetni nem tudom.:)

2010. szept. 10. 16:19
 9/10 A kérdező kommentje:

Boltba átvernek?:D

bármi bolttal kapcsolatos dologba, mikor használunk osztást? :)

2010. szept. 10. 16:20
 10/10 anonim válasza:
Már mindent, tényleg, légyszi...ezeket így kell írni. Illetve a helyragokat sem ismered: fejben, boltban. Ezek után te kussolj, és a modorodon is változtathatnál kisgyerek. Én vagyok szerencsétlen, mert nem tudsz osztani?:)))
2010. szept. 13. 10:19