Melyik a nagyobb és mennyivel? 0,75 vagy 0,875

2010. szept. 8. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Úramisten! Még ezt sem tudod megcsinálni!

Vegyél elő egy számológépet, ha fejben nem tudsz számolni.


Szánalmas már, hogy ilyen feladatokat sem tud valaki megcsinálni. Egyszerűbb ide felirni mi, majd valami majom megcsinálja mi!

2010. szept. 8. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:
a 0,875 nagyobb, 0,125el
2010. szept. 8. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Van 0,750 (nulla a végére, nem változtat semmin) és van 0,875

Most hagyd el az egész számot: 750 és 875 maradt.

750-hez mennyit kell adni, hogy 875 legyen?

875-750=125

2010. szept. 8. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként:

0,75=3/4

0,875=7/8

Melyik a nagyobb, és menyivel?

0,875=7/8 a nagyobb, és 1/8-addal, mint 3/4

2010. szept. 8. 22:35