Tudnátok segíteni a matematika házi feladatomban? :)


1. Ha 1 mókus 1 nap alatt 1 mogyorót eszik meg, 5 mókus 5 nap alatt hány mogyorót eszik meg?

2. Ha 1,5 mókus 1,5 nap alatt 1,5 mogyorót eszik meg, 9 mókus 9 nap alatt hány mogyorót eszik meg?


( Tudom, hogy nincs olyan, hogy 1,5 mókus, de tegyük fel, hogy van :D )


Kérlek segítsetek



2022. jan. 4. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

Hát gondolj bele, nem kell túlkomplikálni. Ha 1 mókus 1 nap alatt 1 mogyorót eszik meg, akkor 1 mókus 5 nap alatt 5 mogyorót eszik meg, 5 mókus nyilván ennek 5-szörösét.


2)

1,5 mókus 1,5 nap alatt 1,5 mogyorót eszik meg, akkor 1,5 mókus 9 nap alatt 6*1,5=9 mogyorót eszik meg, 9 mókus ennek nyilván 6-szorosát.

2022. jan. 4. 22:54
 2/4 anonim válasza:

Szóval,

1 mókus 1 nap= 1mogyi

5 mokus 1 nap= 5x1mogyi => 5 mogyi

5 mokus 5 nap= 5×5 = 25

Mivel 1 mokus egy nap alatt 1et eszik igy 5 mokus 1 nap alatt 5ot eszik meg. Ebből kifolyolag 1 mokus 5 nap alatt 5 mogyit eszik meg, igy ot mokus 5x5 mogyit eszik.


A 2. ugyanezen logika alapjan old meg magad. Azert ezt mostmár illene tudnod. :D jo mokat hozza

2022. jan. 4. 22:55
 3/4 anonim válasza:
Megelőzött valaki, szerencséd :D én hagytalak volna gondolkozni ezen, igyhogy levezettem az elsőt.
2022. jan. 4. 23:00
 4/4 krwkco ***** válasza:

Ez nyilván nem matematika házifeladat, csak szórakozol velünk. De ha az ember a hasonló feladatoknál általános megoldást keres, akkor először egy normális, hogy ne mondjam "unalmas" változót kell találni.

Mire vagyunk kiváncsiak: hogy milyen gyorsan eszik a mókusok a mogyorót. Vagyis kell a mókusok mogyoróevési sebessége. Ami nyilván mogyoró/(mókus*nap).

A második példában s=1,5/(1,5*1,5) mogyoró/(mókus*nap).

A keresett megevett mogyorók száma: s*mókus*idő=(1/1,5)*9*9=54.

Az ebben a jó, hogy semmi trükközés, semmi ötlet nem kell az ilyen megközelítéshez. Olyan, mint egy út-idő-sebesség feladat.

2022. jan. 5. 09:25