SOS!Mennyi (a-b)² √32/X-3 (√3*√12)(√12*√3) 3x²+2x-7=0 Ábrázolja a függvényt:f(x)=3x²-2 ?

Nagyon fontos csak 20nperc van sós naon kene

2022. jan. 4. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%
'Kel a jo jegy 1,44 vok' - akkor mar mindegy, jo leszel a gyarba, szalag melle.
2022. jan. 4. 11:51
 12/15 anonim ***** válasza:
44%
Lásd kivel van dolgod: wolframalpha.com
2022. jan. 4. 11:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon puskázni akarsz, írd be WolframAlphába, kidobja a megoldást.

Amúgy:

(a-b)² = a²-2ab+b²

a másodikkal nem tudom, mit kellene csinálni

(√3*√12)(√12*√3) itt nem tudom, hogy a zárójelek miért vannak ott, de ha megváltoztatod a műveleti sorrendet (szorzásról lévén szó) és összeszorzod, akkor √3*√3*√12*√12=3*12=36

A negyediknél másodfokú megoldóképlet...

A függvényábrázolás meg egy 3x² függvény lefelé tolva 3-mal (WolframAlpha ezt is kirajzolja). Pár x-et kiszámolsz, bejelölöd, felrajzolod, ennyi.

Tudom, már késő, de a javító dolgozatra való felkészülésre talán hasznos lesz a válaszom.

2022. jan. 4. 11:58
 14/15 A kérdező kommentje:

Én ezt használtam az egyenlethez

-b±√b²-4ac/2a,ez jó?

2022. jan. 4. 13:32
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a másodfokú egyenlet megoldóképlete.
2022. jan. 4. 14:41
1 2