Egy 9-es matekpéldán ülök 20 perce. Vmi ötlet a megoldásra?


Szeretem a matekot, de nem vagyok túl jó belőle, csak 3-as. Ezen a példán ülök 20 perce, de nem jövök rá a megoldásra. Segítenél?



Andor és Botond testvérek. 2-en együtt 24 évesek. Ha ez a összeg megkétszereződik, a fiatalabb testvér 4 évvel lesz idősebb, mint a bátyja most. Hány évvel idösebb a bátyja most?


Szó szerint így szól a feladat.


Köszi!


2010. szept. 7. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
szivesen.
2010. szept. 7. 16:44
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem...unatkozol?
2010. szept. 7. 16:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A: andor életkora

B: boton életkora


A+B=24


összeg megkétszereződik X év múlva:


(A+X)+(B+X)=48

A+B+2*X=48

24+2*X=48

2*X=24

X=12 év múlva kérszereződik meg


Tegyük fel, hogy andor idősebb

(A+12)=(B+12)+4 (négy évvel idősebb)


az első sorból: B=24-A


A+12=24-A+12+4

2*A=28

A=14


andor most 14 éves botond 10


vagy ha botond az idősebb, akkor botond 14 és andor 10 éves

2010. szept. 7. 17:05
 4/5 anonim válasza:

Szerintem ikrek...XD

És 12 évesek

2010. szept. 7. 17:15
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Úgy látszik, ez bonyolultabb, mint gondoltam.


Utolsó: ez nekem is eszembe jutott... :)

2010. szept. 7. 18:06