Németh Kristóf kérdése:

Ha egy feladatban a felszín= 6dl, de nekünk a számoláshoz cm2 kell, akkor hogyan kell megoldani?

Matekdolgozathoz kell

2021. dec. 23. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A felszín nem lehet deciliter mértékegység.
2021. dec. 23. 12:12
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Kellene tudni, hogy milyen testről van szó. Bizonyos testeknél ki lehet számolni csak az űrtartamból is a felszínt;


Minden eseteben 6 dl = 0,6 liter = 0,6 dm^3 (köbdeciméter).


-Ha kockáról van szó, akkor az x élű kocka felszíne x^3, ennek kell 0,6 dm^3-nek lennie, tehát


x^3 = 0,6 dm^3, köbgyökvonás után

x =~ 0,8434 dm, tehát a kocka éle 0,8434 dm hosszú.


Az x élű kocka felszíne 6*x^2, így most = 6*0,8434^2 =~ 4,268, tehát 4,268 dm^2 a felszíne.


-Ha gömbről van szó, akkor az r sugarú gömb térfogata 4/3 * r^3 * pi, vagyis


4/3 * r^3 * pi = 0,6, ennek megoldása r =~ 0,1432, tehát a gömb sugara 0,1432 dm hosszú.

Az r sugarú gömb felszíne 4*r^2*pi, vagyis most 4*0,1432^2*pi =~ 0,258 dm^2 a felszíne.

2021. dec. 23. 12:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreértelmeztél, ez így lehetetlen.
2021. dec. 23. 12:23
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem négyzetdeciméter az a felszín...??? Kizárt, hogy dl legyen!
2021. dec. 23. 13:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért is lett a 2-es válaszom lepontozva? ...
2021. dec. 23. 13:57
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem általam, de azért mert megválaszolt és egy regényt írt egy kérdéshez, ami még - értelmesen - fel sincs téve. Amíg nincs értelmes kérdés, nem érdemes - értelmes - választ adni.
2021. dec. 23. 14:30
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem pontozok, de x élű kocka felszíne nem x^3, hanem 6x^2.
2021. dec. 23. 14:31
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

A felszín négyzetdeciméter lehet.


A térfogat lehet köbdeci, ezt át lehet váltani literre, vagy deciliterre.


Felszínt NEM lehet literre átváltani, csak térfogatot.


Olyan NINCS, hogy a felszínt literben adjuk meg.

2021. dec. 23. 14:48
 9/12 krwkco ***** válasza:
100%

"Miért is lett a 2-es válaszom lepontozva? ..."

Mert a felszín, akkor sem lehet 6dl, ha egyes testeknél a 6 dl-es térfogatból ki lehet számolni a felszínt. És az is valószínűtlen, hogy ezzel helyesen rekonstruáltad az eredeti feladatot.

2021. dec. 23. 15:49
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha abból indulunk ki, hogy a kérdező azt sem érti, amit kérdez, akkor arra kell következtetnünk, hogy a feladatban a 6 dl konkrétan szerepel. Ebből azt kapjuk, hogy a decilitert felszínként értelmezve a kérdező félreírta. Ezen kívül még azt sem tudjuk, hogy milyen testről van szó, de ha a tanár nem egy inkompetens vadbarom, és feltehetően tudja, hogy egy test felszíne csak az űrtartam ismeretében bizonyos testek esetén lehetséges csak, akkor arra megadtam a választ, hogy ez mikor lehetséges (feltéve, hogy a kockánál és a gömbnél bonyolultabb szabályos testről nem tanultak).


Csak az a szomorú, hogy mindenki azon lovagol, hogy hülyeséget kérdezett a kérdező, a semmitmondó válaszok 100%-on vannak, abból pedig, amiből még esetleg tanulhatna is valamit, azt meg lepontozzátok, mintha rossz lenne...

2021. dec. 23. 16:05
1 2