3x+my=12


Koordinata tengelyek közötti szakasz 5 egység legyen.


Nekem az jött ki hogy m= +-4


Ekkor y=3

És x=4


De a megoldókulcs azt írja hogy y=3 és x=+-4


Én hibazok?


2021. dec. 9. 22:23
 1/6 A kérdező kommentje:
A megoldasom y= +-3 , x=4
2021. dec. 9. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

A tengelymetszet azt jelenti, hogy ott valamelyik koordináta 0;


-Az x-tengely metszete esetén y=0, tehát 3x=12, vagyis x=4.

-Az y-tengely metszete esetén x=0, tehát m*y=12, vagyis y=12/m.


Tehát a két pont, aminek a távolsága 5 kell, hogy legyen: (4;0) és (0 ; 12/m). A távolságképlet értelmében:


gyök[(4-0)^2 + (0-12/m)^2] = 5, elvégezzük a négyzetreemeléseket:


16 + 144/m^2 = 25, rendezés után


m^2 = 16, amire a válasz m=+-4.


Mivel y=12/m, ezért kétféle megoldás lesz; y=12/4=3 és y=12/(-4)=-3.


Tehát a te megoldásod jó, a megoldókulcs meg nem.

2021. dec. 9. 22:50
 3/6 dq ***** válasza:
Eleve a kérdés az nem x, y, hanem m. Most akkor próbáld újra hogy mit ír a megoldókulcs, meg hogy mi a te megoldásod.
2021. dec. 10. 13:06
 4/6 dq ***** válasza:
(Ha azt mondod, hogy szerinted érthető, hogy mit akarsz írni: nem, nem az + valószínűleg a hibád is ezzel kapcsolatos.)
2021. dec. 10. 13:09
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a kérdés hogy m mivel egyenlő.

De x, y értéket is írja a megoldókulcs, a kérdésem az hogy a megoldokulcsban szereplő x,y, illetve m értékei jók vagy hibásak?

2021. dec. 10. 13:38
 6/6 dq ***** válasza:

Attól függ hogy milyen kérdésre.

Ha arra a kérdésre, hogy mi az egyenlet, megadja x és y értékét (amit nem hiszek), akkor hibás, hiszen az egyenletben x és y változó.

2021. dec. 10. 13:40