Hogyha tudjuk hogy 28 gramm az 30%, akkor honnan tudjuk meg mennyi a 100%?

2021. dec. 9. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát elosztod és felszorzod, basszus..
2021. dec. 9. 21:00
 2/11 anonim válasza:
69%

3.30=90%

3.28=84.....90%

28:3= 9,33....10%

90%+10%=100%

89+9,33=98,33....100%

2021. dec. 9. 21:02
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bocsi a buta kérdésért, diszkalkúliás vagyok

2021. dec. 9. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

0,3X=28 /:0,3

X=93,33

2021. dec. 9. 21:22
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Igen ez a legjobb!

Pontosan honnan tudhatom azt hogy osztanom kell 0.3 -al?

2021. dec. 9. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenletben amit felírtam az X amit keresünk.

Mivel annak a 30 % ismert,így fel is tudod írni egyenlet formájában.

Ahhoz hogy az egyenleted egyik oldalán csak az X vagyis a keresett 100% maradjon így el kell osztani az előtte álló számmal,ami most a 0,3 az ugye megvan,hogy az egy szorzás csak nem szoktuk kiírni (0,3x X) ahhoz hogy az egyik oldalon X maradjon csak ,kell az osztás,de ha azt az oldalt osztod,akkor a másikat is el kell.

Remélem így érthető!

2021. dec. 9. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig más gondolatmenettel rugaszkodnál neki a kérdésnek, akkor: annyival kell megszorozni a 28-at, ahányszor megvan a 100-ban a 30. Vagyis 28*(100/30)=93.33
2021. dec. 9. 22:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Másik gondolatmenet: aránypár. Felírod így:

28 gramm 30%

X gramm 100%

Ha van egy ilyen aránypárod, akkor amelyik átlóban van két számod, azokat összeszorzod (28*100=2800), majd a harmadik számmal osztasz (2800/30=93,33333333), így megkapod az X értékét.

2021. dec. 9. 23:27
 9/11 dq ***** válasza:

Így néz ki az aránypár:


28 g - 30%

| |

x g - 100%


Akárhogy felírod az arányokat (csak ne átlósan), igaz egyenletet kapsz:

: 28/30 = x/100

: 28/x = 30/100

... ...

Felírod az egyiket, és kifejezed x-et.

(Az egyik egyenlet direkt úgy néz ki, hogy x/100 = 28/30, ezt nagyon könnyű x-re rendezni.)


- - - -


[link]


Megnézel egy 2 videót, meg megcsinálsz 2 ilyet, aztán tudni fogod ezeket a feladatokat. Ha nagyon undi, veszel valakitől egy órát hogy ülje végig veled. Sok sikert.

2021. dec. 10. 01:51
 10/11 dq ***** válasza:

28 g - 30%

⠀|⠀⠀⠀⠀ |

x g - 100%

2021. dec. 10. 01:53
1 2