Hogyan számolom ki az alábbi dolgot?

0,9kg kenyér ára 630Ft, akkor mennyibe kerül az 1kg?
2021. dec. 7. 19:58
1 2
 1/14 A nagy Levin ***** válasza:
88%

630/9=70

70*10=700

2021. dec. 7. 20:15
 2/14 A nagy Levin ***** válasza:
84%
Ha bővebben akarod: a630-at elosztod 9-cel, így megkapod 10 deka kenyér árát, ami 70 Forint. Egy kiló kenyér az 10 deka, így megszorzod a 70-et tízzel, ami 700. Tehát egy kiló kenyér 700 Forint.
2021. dec. 7. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vazze nálatok már 700 a kenyér???
2021. dec. 7. 20:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Húha... ez olyan ötödikes anyag lehet....
2021. dec. 7. 21:29
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Alakítsuk át a kérdést: Mennyivel kell szorozni a 0,9-et, hogy 1 legyen? Ugyanennyivel kell szorozni a 630-at is.

0,9 * x = 1

x = 1 / 0,9

Vagyis (1/0,9) * 630, vagy másképp: 630/0,9


De csinálhatod aránypárral is:

A 630 forint úgy aránylik a 0,9 kg-hoz, mint az x forint az 1 kg-hoz.

630 / 0,9 = x / 1

2021. dec. 7. 21:39
 6/14 Bayek0801 válasza:
41%
Legegyszerübben már leirták
2021. dec. 7. 21:44
 7/14 anonim válasza:
0%
ha 0,9kg kenyér 630 Ft, akkor a hónap hanyadik napján hal éhen egy minimálbérből élő ember?
2021. dec. 7. 22:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azert bamulatos h egyesek meg egy sima matekkerdesnel is idehoznak vmi politikai okadast...🤣🤣🤣🤣
2021. dec. 7. 22:13
 9/14 A nagy Levin ***** válasza:
79%
#2 bocs, elírtam. Egy kiló az 100 deka.
2021. dec. 8. 00:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, hogy leosztjátok, csak a valóságban nem így működik a piac... De ez inkább az oktatás szégyene.
2021. dec. 8. 11:39
1 2