Pali osztályzatainak összege 66. „Érdekes, hogy ha az utolsó három osztályzatomat – egy hármast és két négyest – elhagynám, akkor ugyanannyi lenne a jegyeim átlaga, mint most.” Hány osztályzata lehet Palinak?


2021. dec. 3. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

66/n=55/(n-3)


Meg tudod oldani ezt az egyenletet?

2021. dec. 3. 13:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha x jegye van, akkor


66/x = 55/(x-3), ahol x>=4 egész.


Ez egy könnyen megoldható egyenlet.

2021. dec. 3. 13:48