ezekbe kéne segitség

1. Egy kertet az apa 4 óra, a fia 6 óra alatt ásná fel

egyedül. Mennyi idő alatt készülnek el a kert felásásával, ha mindketten

dolgoznak? ebbe 2,4 jött ki nem vagyok benne biztos hogy jó


2. Két tanítónak ki kell javítania

osztályuk egyik dogáját. Dani egyedül 145 perc alatt végezne, Kriszti nevű

kollégájával viszont 75 perc alatt készült el. Krisztinek egyedül mennyi időre

lenne szüksége?



3. Egy metróalagút kifúrására

egymással szemben két fúrópajzsot indítanak útnak. Az egyik egyedül 26 nap

alatt, míg a másik 38 nap alatt végezne. Hány nap múlva találkoznak?



2021. nov. 25. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Jó.


2)

x/145+x/75=1

...

x=2175/44

Szerintem ez szerencsétlen feladat.


3)

x/38+x/26=1

...

x=247/16

2021. nov. 25. 14:23
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2021. nov. 25. 14:27