Egy derékszögű trapéz alapjai 3 és 6 cm magassága pedig 3 cm. Mekkorák a trapéz oldalai szögei és a területe?


#matematika #trapéz #terület, szög, oldal
2021. nov. 24. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
2021. nov. 24. 17:35
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Oldalak:

3, 6, 3 (mivel derékszögű, ezért egyik oldala a magasság) és Pitagorasz-tétellel gyök(18) a nagyedik oldal.


Szögek:

90, 90 (a derékszögek) a másik kettőt pedig úgy kaphatjuk meg, ha felosztjuk a trapézt egy téglalapra és egy háromszögre, ami egyenlő szárú (3-3 cm) és derékszögű lesz. Annak a szögei tehát 45, 45, 90. A trapéz másik két szöge tehát 90+45=135 (téglalap egy szöge+háromszög szöge) és 45.


Terület:

trapéz területe: [(a+c)/2]*m=[(3+6)/2]*3=13,5cm2

2021. nov. 24. 21:53