2x(9²-9×(1+8))-2=3. Igaz e vagy sem?

Válaszolj

2021. nov. 21. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2021. nov. 21. 18:38
 2/6 A kérdező kommentje:
1: bizonyítsad miért, most. Kösz.
2021. nov. 21. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
2*(81-81)-2=-2, ami nem 3.
2021. nov. 21. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem tetszik a válasz? Le kellett pontozni?
2021. nov. 21. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, miért pontozták le a fenti válszolót – helyes választ adott. A zárójelen belüli kifejezés értéke nulla, innentől kezdve a szorzat is nulla, így csak annyi marad, hogy –2 = 3, ami nyilvánvalóan nem igaz.

Feltételezve, hogy az x és az × is szorzást akar jelölni…

2021. nov. 22. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Képzeljünk magunk elé egy piramist, első helyen mindig a zárójel, utána a szorzás/osztás, ezt követi az összeadás kivonás.Szóval, akkor legbelül kezdjük a zárójel miatt,1+8=9. Most jön a 9x9=81. 9 a négyzeten (mint tudjuk ez is szorzás,mert 9x9, 2x vesszük a 9-et)=81. Még mindig a zárójelben vagyunk 81-81=0. Ezek után jön a szorzás,mert 2x0-2. Itt tartunk. 2x0=0, és 0-2=-2,így ez nem lesz egyenlő 3-al.

Remélem tudtam segíteni <3

2021. nov. 22. 19:18